Terapia testosteronem Gdańsk - Męska Klinika

Blog

terapia testosteronem lekarz gdańsk wizyta online

Terapia testosteronem Gdańsk

Terapia zastępcza testosteronem cieszy się w Gdańsku – oraz w pozostałych miastach Polski – rosnącym zainteresowaniem. Mężczyźni coraz częściej poszukują wsparcia w walce z uciążliwymi objawami – zaburzeniami seksualnymi, zmęczeniem i obniżeniem nastroju, utratą masy mięśniowej. Możliwość prowadzenia zdalnej terapii testosteronem – w Gdańsku lub z innego, dowolnie wybranego miejsca – ułatwia mężczyznom dostęp do doświadczonych lekarzy i pozwala zadbać o swój dobrostan w najbardziej komfortowy sposób.

Gdańsk męskim okiem 

Wiesz już, że Gdańsk jest największym miastem w Polsce? W 2023 roku, po wprowadzeniu w życie nowych przepisów, do terenu miasta włączono zewnętrzną granicę Morza Bałtyckiego. W jednej chwili Gdańsk podwoił swoją powierzchnię i zostawił pozostałe miasta daleko w tyle. Dla porównania – Warszawa może pochwalić się 517 km2, Kraków 327 km2, a Gdańsk… 683 km2.

Teren ten zamieszkuje niemal pół miliona mieszkańców – dokładnie 468 345 osób, według danych z 2022 roku. Większość z nich stanowią kobiety. Szacuje się, że na 100 Gdańszczan przypada nieco ponad 111 Gdańszczanek. 

Miasto zamieszkuje 230 170 mężczyzn, z czego niemal połowa ma 40 lub więcej lat. Oznacza to, że ponad 113 000 Gdańszczan znajduje się w grupie narażonej na niedobór testosteronu ze względu na wiek. Nic dziwnego zatem, że terapia testosteronem Gdańsk to fraza, która tak często wpisywana jest w wyszukiwarkę.

Objawy niedoboru testosteronu

Po czym poznać, że Ty również możesz mieć obniżony poziom testosteronu? Zwróć uwagę na najbardziej charakterystyczne objawy:

 • Zmniejszenie libido – zauważyłeś, że seks coraz mniej Cię interesuje? Zmniejszyła się liczba stosunków, potrzeba masturbacji, a nawet myśli o tematyce erotycznej? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, możesz mieć problemy z libido.
 • Zaburzenia seksualne – masz problemy ze wzwodem? Jest Ci trudno osiągnąć i utrzymać erekcję, a poranne wzwody zanikają lub znacznie osłabły? Być może przestałeś odczuwać satysfakcję z seksu, masz problem z osiągnięciem orgazmu? Każdy z tych objawów kwalifikuje się do zaburzeń seksualnych?
 • Nadwaga lub otyłość – Twoja męska sylwetka ukryła się pod nadmiarem tkanki tłuszczowej? Obwód Twojego brzucha znacznie się zwiększył? Czujesz się słaby, powolny i ociężały? Przyczyną może być niedobór testosteronu.
 • Zaburzenia nastroju – często odczuwasz przygnębienie? Zmagasz się z atakami lęku? Masz problemy ze snem? Coraz trudniej jest Ci znaleźć motywację do radzenia sobie z codziennością? Masz kłopoty z koncentracją i pamięcią? Być może doświadczasz psychicznych objawów obniżenia poziomu testosteronu.

Jeżeli zauważasz u siebie jakiekolwiek z wymienionych powyżej objawów, możliwe, że zmagasz się z niedoborem testosteronu. Podejrzenie to należy zweryfikować za pomocą testu ADAM, badań laboratoryjnych w Gdańsku i konsultacji lekarskiej – zdecydowanie najbardziej komfortową formą będzie wizyta online. Wprowadzenie odpowiedniej terapii to szansa na osłabienie lub zniwelowanie uciążliwych objawów.

Jak wygląda terapia zastępcza testosteronem

Terapia zastępcza testosteronem (TRT – z ang. testosterone replacement therapy) ma na celu przywrócenie optymalnego poziomu hormonu i – w konsekwencji – prawidłowych funkcji narządów i układów organizmu. 

Leczenie polega na podawaniu wybranego preparatu testosteronu w formie (domięśniowej, podskórnej, dopoliczkowej i innych) oraz dawce dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

TRT zaliczane jest do terapii długoterminowych – może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. W wielu przypadkach konieczne jest leczenie dożywotnie. Pierwsze efekty terapii testosteronem można zaobserwować już po 3 tygodniach (przy czym jako pierwsze ustępują zwykle objawy seksualne), jednak na pełen efekt większość pacjentów musi poczekać od 6 do 12 miesięcy. 

Terapia testosteronem Gdańsk – online

Terapia zastępcza testosteronem musi być prowadzona przez lekarza i towarzyszący mu personel medyczny. Nie oznacza to jednak, że musisz tracić czas na regularne dojazdy do punktu terapii testosteronem w Gdańsku – konsultacje z doświadczonym lekarzem możesz odbywać online podczas e-wizyt w Męskiej Klinice. 

To nie tylko komfortowy, ale i bezpieczny wybór. Omawianie intymnych kwestii zdrowotnych podczas e-wizyty może być dla wielu mężczyzn łatwiejsze niż podczas tradycyjnego spotkania w gabinecie. Nie musisz martwić się dojazdem czy znalezieniem czasu na wizytę – ze specjalistami Męskiej Kliniki połączysz się z dowolnego miejsca i w wybranym przez Ciebie terminie. 

Terapię testosteronem prowadzą u nas doświadczeni lekarze, przy wsparciu specjalistów z zakresu żywienia, psychologii i przygotowania fizycznego. Wszystko po to, by zapewnić Ci kompleksowe wsparcie w leczeniu niedoboru testosteronu. 

Efekty terapii testosteronem

Terapia testosteronem zdecydowanie poprawia jakość życia mężczyzn, u których występują wskazania do podjęcia leczenia. W ciągu kolejnych tygodni terapii możesz zauważyć stopniową poprawę:

 • funkcji seksualnych – wzrost libido, częstsze i silniejsze erekcje, wzrost satysfakcji z życia seksualnego;
 • nastroju – mniej stanów depresyjnych i lękowych, lepszy sen, większą motywację do działania, przypływ energii;
 • wyglądu i sprawności – spadek wagi, utrata tkanki tłuszczowej, przyrost masy mięśniowej.

Terapia zastępcza testosteronem wpływa również na obniżenie poziomu cholesterolu, wyrównanie poziomu cukru we krwi, a także na poprawę gęstości kości. Wszystko to przekłada się na poprawę funkcjonowania organizmu i zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób, w tym ryzyka sercowo-naczyniowego u mężczyzn.  

 • Testosteron a alkohol. Jak picie wpływa na Twoją męskość?

  Badania wskazują, że okazjonalny drink może spowodować umiarkowany i krótkotrwały wzrost poziomu testosteronu we krwi. Spożywanie alkoholu w nadmiarze przynosi jednak zgoła inne skutki. Sprawia, że produkcja testosteronu konsekwentnie się obniża. Im częściej sięgasz po alkohol – bez względu na jego rodzaj – tym bardziej jesteś narażony na niedobór męskich hormonów płciowych. Z każdą opróżnioną […]

 • Wpływ testosteronu na stan skóry. Czy testosteron powoduje pryszcze?

  Chociaż trądzik – powszechna choroba skóry – kojarzy się głównie z okresem dojrzewania, może utrzymywać się jeszcze długo po osiągnięciu dorosłości. Może również pojawić się po raz pierwszy u osób w dojrzałym wieku. Często można spotkać się z opinią, że szczególnie narażeni na niego są mężczyźni rozpoczynający terapię zastępczą testosteronem. Czy to prawda? Sprawdźmy, na […]

 • Testosteron a układ odpornościowy. Rola testosteronu w przebiegu infekcji i rozwoju chorób

  O testosteronie mówi się wiele. Określa się go mianem najważniejszego z męskich hormonów. I nie bez powodu – testosteron odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu sprawności seksualnej, wpływa na nastrój, umożliwia zachowanie optymalnej masy mięśniowej czy gęstości mineralnej kości. Jego funkcje jednak na tym się nie kończą. Badania dostarczają nam dowodów na to, że testosteron w […]