Terapia testosteronem Gdańsk - Męska Klinika

Blog

terapia testosteronem lekarz gdańsk wizyta online

05 stycznia 2022

Terapia testosteronem Gdańsk

Terapia zastępcza testosteronem cieszy się w Gdańsku – oraz w pozostałych miastach Polski – rosnącym zainteresowaniem. Mężczyźni coraz częściej poszukują wsparcia w walce z uciążliwymi objawami – zaburzeniami seksualnymi, zmęczeniem i obniżeniem nastroju, utratą masy mięśniowej. Możliwość prowadzenia zdalnej terapii testosteronem – w Gdańsku lub z innego, dowolnie wybranego miejsca – ułatwia mężczyznom dostęp do doświadczonych lekarzy i pozwala zadbać o swój dobrostan w najbardziej komfortowy sposób.

Gdańsk męskim okiem 

Wiesz już, że Gdańsk jest największym miastem w Polsce? W 2023 roku, po wprowadzeniu w życie nowych przepisów, do terenu miasta włączono zewnętrzną granicę Morza Bałtyckiego. W jednej chwili Gdańsk podwoił swoją powierzchnię i zostawił pozostałe miasta daleko w tyle. Dla porównania – Warszawa może pochwalić się 517 km2, Kraków 327 km2, a Gdańsk… 683 km2.

Teren ten zamieszkuje niemal pół miliona mieszkańców – dokładnie 468 345 osób, według danych z 2022 roku. Większość z nich stanowią kobiety. Szacuje się, że na 100 Gdańszczan przypada nieco ponad 111 Gdańszczanek. 

Miasto zamieszkuje 230 170 mężczyzn, z czego niemal połowa ma 40 lub więcej lat. Oznacza to, że ponad 113 000 Gdańszczan znajduje się w grupie narażonej na niedobór testosteronu ze względu na wiek. Nic dziwnego zatem, że terapia testosteronem Gdańsk to fraza, która tak często wpisywana jest w wyszukiwarkę.

Objawy niedoboru testosteronu

Po czym poznać, że Ty również możesz mieć obniżony poziom testosteronu? Zwróć uwagę na najbardziej charakterystyczne objawy:

 • Zmniejszenie libido – zauważyłeś, że seks coraz mniej Cię interesuje? Zmniejszyła się liczba stosunków, potrzeba masturbacji, a nawet myśli o tematyce erotycznej? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, możesz mieć problemy z libido.
 • Zaburzenia seksualne – masz problemy ze wzwodem? Jest Ci trudno osiągnąć i utrzymać erekcję, a poranne wzwody zanikają lub znacznie osłabły? Być może przestałeś odczuwać satysfakcję z seksu, masz problem z osiągnięciem orgazmu? Każdy z tych objawów kwalifikuje się do zaburzeń seksualnych?
 • Nadwaga lub otyłość – Twoja męska sylwetka ukryła się pod nadmiarem tkanki tłuszczowej? Obwód Twojego brzucha znacznie się zwiększył? Czujesz się słaby, powolny i ociężały? Przyczyną może być niedobór testosteronu.
 • Zaburzenia nastroju – często odczuwasz przygnębienie? Zmagasz się z atakami lęku? Masz problemy ze snem? Coraz trudniej jest Ci znaleźć motywację do radzenia sobie z codziennością? Masz kłopoty z koncentracją i pamięcią? Być może doświadczasz psychicznych objawów obniżenia poziomu testosteronu.

Jeżeli zauważasz u siebie jakiekolwiek z wymienionych powyżej objawów, możliwe, że zmagasz się z niedoborem testosteronu. Podejrzenie to należy zweryfikować za pomocą testu ADAM, badań laboratoryjnych w Gdańsku i konsultacji lekarskiej – zdecydowanie najbardziej komfortową formą będzie wizyta online. Wprowadzenie odpowiedniej terapii to szansa na osłabienie lub zniwelowanie uciążliwych objawów.

Jak wygląda terapia zastępcza testosteronem

Terapia zastępcza testosteronem (TRT – z ang. testosterone replacement therapy) ma na celu przywrócenie optymalnego poziomu hormonu i – w konsekwencji – prawidłowych funkcji narządów i układów organizmu. 

Leczenie polega na podawaniu wybranego preparatu testosteronu w formie (domięśniowej, podskórnej, dopoliczkowej i innych) oraz dawce dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta. 

TRT zaliczane jest do terapii długoterminowych – może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. W wielu przypadkach konieczne jest leczenie dożywotnie. Pierwsze efekty terapii testosteronem można zaobserwować już po 3 tygodniach (przy czym jako pierwsze ustępują zwykle objawy seksualne), jednak na pełen efekt większość pacjentów musi poczekać od 6 do 12 miesięcy. 

Terapia testosteronem Gdańsk – online

Terapia zastępcza testosteronem musi być prowadzona przez lekarza i towarzyszący mu personel medyczny. Nie oznacza to jednak, że musisz tracić czas na regularne dojazdy do punktu terapii testosteronem w Gdańsku – konsultacje z doświadczonym lekarzem możesz odbywać online podczas e-wizyt w Męskiej Klinice. 

To nie tylko komfortowy, ale i bezpieczny wybór. Omawianie intymnych kwestii zdrowotnych podczas e-wizyty może być dla wielu mężczyzn łatwiejsze niż podczas tradycyjnego spotkania w gabinecie. Nie musisz martwić się dojazdem czy znalezieniem czasu na wizytę – ze specjalistami Męskiej Kliniki połączysz się z dowolnego miejsca i w wybranym przez Ciebie terminie. 

Terapię testosteronem prowadzą u nas doświadczeni lekarze, przy wsparciu specjalistów z zakresu żywienia, psychologii i przygotowania fizycznego. Wszystko po to, by zapewnić Ci kompleksowe wsparcie w leczeniu niedoboru testosteronu. 

Efekty terapii testosteronem

Terapia testosteronem zdecydowanie poprawia jakość życia mężczyzn, u których występują wskazania do podjęcia leczenia. W ciągu kolejnych tygodni terapii możesz zauważyć stopniową poprawę:

 • funkcji seksualnych – wzrost libido, częstsze i silniejsze erekcje, wzrost satysfakcji z życia seksualnego;
 • nastroju – mniej stanów depresyjnych i lękowych, lepszy sen, większą motywację do działania, przypływ energii;
 • wyglądu i sprawności – spadek wagi, utrata tkanki tłuszczowej, przyrost masy mięśniowej.

Terapia zastępcza testosteronem wpływa również na obniżenie poziomu cholesterolu, wyrównanie poziomu cukru we krwi, a także na poprawę gęstości kości. Wszystko to przekłada się na poprawę funkcjonowania organizmu i zmniejsza ryzyko wystąpienia poważnych chorób, w tym ryzyka sercowo-naczyniowego u mężczyzn.  

 • Test ADAM – sprawdź, czy potrzebujesz terapii testosteronem

  Niedobór testosteronu to dolegliwość, z którą mierzą się mężczyźni w różnym wieku – najczęściej dotyka dojrzałych pacjentów, jednak nie oszczędza również 20- czy 30-latków. Skala problemu wciąż jest trudna do oszacowania – ze względu na to, że stosunkowo niewielu mężczyzn jest w tym kierunku diagnozowanych i leczonych – jednak z całą pewnością występuje on częściej, […]

 • Terapia testosteronem a zaburzenia sercowo-naczyniowe. Czy mężczyzna po zawale może stosować TRT?

  Medycyna to nauka, która opiera się na badaniach. Te z kolei dostarczają nam wielu fascynujących, obiecujących, złożonych – a często nawet komplikujących zastany porządek – informacji. Nowe wnioski prowadzą do aktualizacji lub całkowitej zmiany obowiązującej wiedzy medycznej. Tak też wydarzyło się w przypadku badań nad powiązaniem testosteronu z ryzykiem wystąpienia zaburzeń sercowo-naczyniowych, w tym zawału […]

 • Zaburzenia erekcji – przyczyny, objawy, diagnoza

  Sprawność seksualna istotnie wpływa na jakość życia mężczyzn. Osiąganie erekcji utożsamiane jest z siłą, zdrowiem, dobrą kondycją i atrakcyjnością. Trudności, jakie pojawiają się w tej sferze życia, bezpośrednio przekładają się na poczucie własnej wartości i relacje, które utrzymują lub nawiązują mężczyźni. Zaburzenia erekcji wymagają diagnostyki i odpowiedniego leczenia, które może przywrócić dobrostan – nie tylko […]