Terapia testosteronem Poznań - Męska Klinika

Blog

Terapia testosteronem Poznań

08 listopada 2022

Terapia testosteronem Poznań

Coraz więcej pacjentów poszukuje skutecznej i bezpiecznej terapii testosteronem w Poznaniu. Bez wątpienia związane jest to z rosnącą świadomością mężczyzn i gotowością do poszukiwania rozwiązania dla swoich – często bardzo osobistych i intymnych – dolegliwości. To wyjątkowo obiecujący trend, zwłaszcza że problem staje się coraz bardziej palący. Wysokie tempo życia, codzienny stres, używki, niewystarczająca ilość ruchu i niezdrowa dieta – każdy z tych czynników sprawia, że poziom testosteronu obniża się nawet u młodych mężczyzn. Całe szczęście, współczesna medycyna pozwala skutecznie leczyć to zaburzenie, eliminując przykre objawy i przywracając pacjentom satysfakcję z życia. Terapia testosteronem – w Poznaniu lub prowadzona online – może poprawić funkcje seksualne, stan psychiczny oraz fizyczny mężczyzn.

Potrzeba terapii testosteronem w Poznaniu

Poznań to jeden z najważniejszych ośrodków finansowych, kulturowych i akademickich w Polsce. Kojarzy się z trykającymi koziołkami, pyrami, Kolejorzem i tradycyjną gwarą, jednak ma również nowoczesne oblicze. 

Stolica Wielkopolski chętnie inwestuje w innowacje i odważnie spogląda w przyszłość. Dzięki temu mieszkańcy Poznania mogą korzystać z ekologicznego transportu i aplikacji Smart City, studenci i inwestorzy posiadają dostęp do hubu kwantowego, a przedsiębiorcy do licznych parków technologicznych. Jednym z wyzwań, przed którym wciąż stoi Poznań, jest zapewnienie wysokiej jakości opieki medycznej, dostosowanej do wymagań współczesności.

Według danych GUS w Poznaniu mieszka ponad 534 000 osób, a na 100 mężczyzn przypada tutaj 114 kobiet. Niemal 125 000 mężczyzn ma 40 lat lub więcej. To właśnie tę grupę najbardziej interesuje terapia testosteronem w Poznaniu.

Niedobór testosteronu – objawy

Kto może podejrzewać u siebie niedobór testosteronu? Każdy mężczyzna, który obserwuje u siebie niepokojące objawy. Takie jak:

 • Zauważalny – zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby, z którą pozostaje on w relacji seksualnej – spadek aktywności seksualnej. Oprócz mniejszej liczby stosunków można zaobserwować również zanik fantazji o charakterze seksualnych. potrzeby masturbacji i wszelkich aktywności seksualnych, które dotychczas przynosiły satysfakcję.
 • Osłabienie oraz trudność w utrzymaniu wzwodów członka, przekładające się na rosnącą niepewność siebie i unikanie bliskich kontaktów fizycznych.
 • Mniejsza satysfakcja towarzysząca orgazmom lub trudności w osiągnięciu orgazmu.
 • Coraz rzadsze fizjologiczne erekcje poranne i erekcje nocne – chociaż obserwacja tego drugiego rodzaju jest bardzo trudna do przeprowadzenia w domowych warunkach, wielu mężczyzn zauważa zmiany w erekcjach porannych, które są słabsze niż zazwyczaj i pojawiają się coraz rzadziej.
 • Wyraźny i długotrwały (trwający dłużej niż zazwyczaj) spadek nastroju, brak energii do podejmowania aktywności, które dotychczas przynosiły satysfakcję. Stany lękowe i/lub depresyjne.
 • Kłopoty z pamięcią, które mogą objawiać się coraz częstszymi trudnościami w przypomnieniu sobie szczegół z codziennego życia, np. numeru telefonu, adresu, daty.
 • Trudności w koncentracji, osłabiające zdolność do podejmowania aktywności intelektualnych.
 • Zmianę składu ciała – przyrost tkanki tłuszczowej (gromadzi się ona głównie w okolicy brzucha, powodując tzw. otyłość brzuszną) i zmniejszanie się masy mięśniowej, co objawia się zarówno zmianą sylwetki, jak i obniżeniem siły.

Uwaga! Nawet jeżeli nie zauważasz u siebie żadnego z powyższych objawów, powinieneś wykonać profilaktyczne badanie krwi, aby sprawdzić, czy Twoje stężenie testosteronu jest prawidłowe. Wczesne wykrycie spadku poziomu hormonu pozwala uniknąć przykrych objawów.

Terapia testosteronem – w Poznaniu czy online?

TRT prowadzi się u pacjentów, którzy obserwują u siebie objawy niedoboru i/lub posiadają obniżone stężenie testosteronu całkowitego we krwi. Jej celem jest doprowadzenie do osiągnięcia optymalnego poziomu testosteronu, zminimalizowania nieprzyjemnych objawów oraz przywrócenia zaburzonych funkcji seksualnych, sprawności fizycznej i psychicznej.

Diagnoza niedoboru testosteronu może być postawiona jedynie przez lekarza i tylko lekarz może podejmować decyzje dotyczące terapii. Zdecydowanie przestrzegamy mężczyzn przed przyjmowaniem preparatów testosteronu na własną rękę (np. po zakupie określonej substancji w internecie) lub po konsultacji z osobą, która nie jest uprawniona do wykonywania zawodu lekarza. To igranie ze swoim zdrowiem i życiem.

Konieczność konsultacji z lekarzem nie oznacza jednak, że musisz spędzać czas w poznańskich poradniach, czekając w kolejce na tradycyjną wizytę. Możesz skorzystać ze znacznie wygodniejszej opcji, jaką jest e-wizyta w Męskiej Klinice. 

E-wizyta prowadzona jest przez doświadczonego lekarza i zapewnia dostęp do wszystkich usług, z jakich możesz skorzystać podczas wizyty w gabinecie. Po ustaleniu diagnozy wspólnie z lekarzem podejmiesz decyzję o rozpoczęciu terapii testosteronem. Następnie na podstawie indywidualnego protokołu leczenia otrzymasz e-receptę, informacje dotyczące dawkowania i sposobu przyjmowania leków, instrukcję przygotowania i przyjmowania leków, a także plan dalszej terapii. To wszystko bez wychodzenia z domu, przerywania wyjazdu czy urywania się z pracy. 

Efekty terapii zastępczej testosteronem  

Terapia testosteronem przynosi pierwsze rezultaty po zaledwie kilku tygodniach. W pierwszej kolejności mężczyźni zauważają zwiększenie popędu i poprawę funkcji seksualnych, a także poprawę samopoczucia i motywacji do życia.

Nieco dłużej należy czekać na poprawę kondycji czy sylwetki, które są widoczne po 2-4 miesiącach. Kolejne korzyści mogą się pojawiać nawet przez 12-24 miesięcy od rozpoczęcia terapii testosteronem. Następnie efekty stabilizują się na osiągniętym wysokim poziomie. 

 • Test ADAM – sprawdź, czy potrzebujesz terapii testosteronem

  Niedobór testosteronu to dolegliwość, z którą mierzą się mężczyźni w różnym wieku – najczęściej dotyka dojrzałych pacjentów, jednak nie oszczędza również 20- czy 30-latków. Skala problemu wciąż jest trudna do oszacowania – ze względu na to, że stosunkowo niewielu mężczyzn jest w tym kierunku diagnozowanych i leczonych – jednak z całą pewnością występuje on częściej, […]

 • Terapia testosteronem a zaburzenia sercowo-naczyniowe. Czy mężczyzna po zawale może stosować TRT?

  Medycyna to nauka, która opiera się na badaniach. Te z kolei dostarczają nam wielu fascynujących, obiecujących, złożonych – a często nawet komplikujących zastany porządek – informacji. Nowe wnioski prowadzą do aktualizacji lub całkowitej zmiany obowiązującej wiedzy medycznej. Tak też wydarzyło się w przypadku badań nad powiązaniem testosteronu z ryzykiem wystąpienia zaburzeń sercowo-naczyniowych, w tym zawału […]

 • Zaburzenia erekcji – przyczyny, objawy, diagnoza

  Sprawność seksualna istotnie wpływa na jakość życia mężczyzn. Osiąganie erekcji utożsamiane jest z siłą, zdrowiem, dobrą kondycją i atrakcyjnością. Trudności, jakie pojawiają się w tej sferze życia, bezpośrednio przekładają się na poczucie własnej wartości i relacje, które utrzymują lub nawiązują mężczyźni. Zaburzenia erekcji wymagają diagnostyki i odpowiedniego leczenia, które może przywrócić dobrostan – nie tylko […]