Terapia testosteronem Poznań - Męska Klinika

Blog

Terapia testosteronem Poznań

Terapia testosteronem Poznań

Coraz więcej pacjentów poszukuje skutecznej i bezpiecznej terapii testosteronem w Poznaniu. Bez wątpienia związane jest to z rosnącą świadomością mężczyzn i gotowością do poszukiwania rozwiązania dla swoich – często bardzo osobistych i intymnych – dolegliwości. To wyjątkowo obiecujący trend, zwłaszcza że problem staje się coraz bardziej palący. Wysokie tempo życia, codzienny stres, używki, niewystarczająca ilość ruchu i niezdrowa dieta – każdy z tych czynników sprawia, że poziom testosteronu obniża się nawet u młodych mężczyzn. Całe szczęście, współczesna medycyna pozwala skutecznie leczyć to zaburzenie, eliminując przykre objawy i przywracając pacjentom satysfakcję z życia. Terapia testosteronem – w Poznaniu lub prowadzona online – może poprawić funkcje seksualne, stan psychiczny oraz fizyczny mężczyzn.

Potrzeba terapii testosteronem w Poznaniu

Poznań to jeden z najważniejszych ośrodków finansowych, kulturowych i akademickich w Polsce. Kojarzy się z trykającymi koziołkami, pyrami, Kolejorzem i tradycyjną gwarą, jednak ma również nowoczesne oblicze. 

Stolica Wielkopolski chętnie inwestuje w innowacje i odważnie spogląda w przyszłość. Dzięki temu mieszkańcy Poznania mogą korzystać z ekologicznego transportu i aplikacji Smart City, studenci i inwestorzy posiadają dostęp do hubu kwantowego, a przedsiębiorcy do licznych parków technologicznych. Jednym z wyzwań, przed którym wciąż stoi Poznań, jest zapewnienie wysokiej jakości opieki medycznej, dostosowanej do wymagań współczesności.

Według danych GUS w Poznaniu mieszka ponad 534 000 osób, a na 100 mężczyzn przypada tutaj 114 kobiet. Niemal 125 000 mężczyzn ma 40 lat lub więcej. To właśnie tę grupę najbardziej interesuje terapia testosteronem w Poznaniu.

Niedobór testosteronu – objawy

Kto może podejrzewać u siebie niedobór testosteronu? Każdy mężczyzna, który obserwuje u siebie niepokojące objawy. Takie jak:

 • Zauważalny – zarówno dla pacjenta, jak i dla osoby, z którą pozostaje on w relacji seksualnej – spadek aktywności seksualnej. Oprócz mniejszej liczby stosunków można zaobserwować również zanik fantazji o charakterze seksualnych. potrzeby masturbacji i wszelkich aktywności seksualnych, które dotychczas przynosiły satysfakcję.
 • Osłabienie oraz trudność w utrzymaniu wzwodów członka, przekładające się na rosnącą niepewność siebie i unikanie bliskich kontaktów fizycznych.
 • Mniejsza satysfakcja towarzysząca orgazmom lub trudności w osiągnięciu orgazmu.
 • Coraz rzadsze fizjologiczne erekcje poranne i erekcje nocne – chociaż obserwacja tego drugiego rodzaju jest bardzo trudna do przeprowadzenia w domowych warunkach, wielu mężczyzn zauważa zmiany w erekcjach porannych, które są słabsze niż zazwyczaj i pojawiają się coraz rzadziej.
 • Wyraźny i długotrwały (trwający dłużej niż zazwyczaj) spadek nastroju, brak energii do podejmowania aktywności, które dotychczas przynosiły satysfakcję. Stany lękowe i/lub depresyjne.
 • Kłopoty z pamięcią, które mogą objawiać się coraz częstszymi trudnościami w przypomnieniu sobie szczegół z codziennego życia, np. numeru telefonu, adresu, daty.
 • Trudności w koncentracji, osłabiające zdolność do podejmowania aktywności intelektualnych.
 • Zmianę składu ciała – przyrost tkanki tłuszczowej (gromadzi się ona głównie w okolicy brzucha, powodując tzw. otyłość brzuszną) i zmniejszanie się masy mięśniowej, co objawia się zarówno zmianą sylwetki, jak i obniżeniem siły.

Uwaga! Nawet jeżeli nie zauważasz u siebie żadnego z powyższych objawów, powinieneś wykonać profilaktyczne badanie krwi, aby sprawdzić, czy Twoje stężenie testosteronu jest prawidłowe. Wczesne wykrycie spadku poziomu hormonu pozwala uniknąć przykrych objawów.

Terapia testosteronem – w Poznaniu czy online?

TRT prowadzi się u pacjentów, którzy obserwują u siebie objawy niedoboru i/lub posiadają obniżone stężenie testosteronu całkowitego we krwi. Jej celem jest doprowadzenie do osiągnięcia optymalnego poziomu testosteronu, zminimalizowania nieprzyjemnych objawów oraz przywrócenia zaburzonych funkcji seksualnych, sprawności fizycznej i psychicznej.

Diagnoza niedoboru testosteronu może być postawiona jedynie przez lekarza i tylko lekarz może podejmować decyzje dotyczące terapii. Zdecydowanie przestrzegamy mężczyzn przed przyjmowaniem preparatów testosteronu na własną rękę (np. po zakupie określonej substancji w internecie) lub po konsultacji z osobą, która nie jest uprawniona do wykonywania zawodu lekarza. To igranie ze swoim zdrowiem i życiem.

Konieczność konsultacji z lekarzem nie oznacza jednak, że musisz spędzać czas w poznańskich poradniach, czekając w kolejce na tradycyjną wizytę. Możesz skorzystać ze znacznie wygodniejszej opcji, jaką jest e-wizyta w Męskiej Klinice. 

E-wizyta prowadzona jest przez doświadczonego lekarza i zapewnia dostęp do wszystkich usług, z jakich możesz skorzystać podczas wizyty w gabinecie. Po ustaleniu diagnozy wspólnie z lekarzem podejmiesz decyzję o rozpoczęciu terapii testosteronem. Następnie na podstawie indywidualnego protokołu leczenia otrzymasz e-receptę, informacje dotyczące dawkowania i sposobu przyjmowania leków, instrukcję przygotowania i przyjmowania leków, a także plan dalszej terapii. To wszystko bez wychodzenia z domu, przerywania wyjazdu czy urywania się z pracy. 

Efekty terapii zastępczej testosteronem  

Terapia testosteronem przynosi pierwsze rezultaty po zaledwie kilku tygodniach. W pierwszej kolejności mężczyźni zauważają zwiększenie popędu i poprawę funkcji seksualnych, a także poprawę samopoczucia i motywacji do życia.

Nieco dłużej należy czekać na poprawę kondycji czy sylwetki, które są widoczne po 2-4 miesiącach. Kolejne korzyści mogą się pojawiać nawet przez 12-24 miesięcy od rozpoczęcia terapii testosteronem. Następnie efekty stabilizują się na osiągniętym wysokim poziomie. 

 • Testosteron a alkohol. Jak picie wpływa na Twoją męskość?

  Badania wskazują, że okazjonalny drink może spowodować umiarkowany i krótkotrwały wzrost poziomu testosteronu we krwi. Spożywanie alkoholu w nadmiarze przynosi jednak zgoła inne skutki. Sprawia, że produkcja testosteronu konsekwentnie się obniża. Im częściej sięgasz po alkohol – bez względu na jego rodzaj – tym bardziej jesteś narażony na niedobór męskich hormonów płciowych. Z każdą opróżnioną […]

 • Wpływ testosteronu na stan skóry. Czy testosteron powoduje pryszcze?

  Chociaż trądzik – powszechna choroba skóry – kojarzy się głównie z okresem dojrzewania, może utrzymywać się jeszcze długo po osiągnięciu dorosłości. Może również pojawić się po raz pierwszy u osób w dojrzałym wieku. Często można spotkać się z opinią, że szczególnie narażeni na niego są mężczyźni rozpoczynający terapię zastępczą testosteronem. Czy to prawda? Sprawdźmy, na […]

 • Testosteron a układ odpornościowy. Rola testosteronu w przebiegu infekcji i rozwoju chorób

  O testosteronie mówi się wiele. Określa się go mianem najważniejszego z męskich hormonów. I nie bez powodu – testosteron odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu sprawności seksualnej, wpływa na nastrój, umożliwia zachowanie optymalnej masy mięśniowej czy gęstości mineralnej kości. Jego funkcje jednak na tym się nie kończą. Badania dostarczają nam dowodów na to, że testosteron w […]