Cena terapii testosteronem - Męska Klinika

Blog

Ile kosztuje terapia testosteronem i od czego zależy jej cena?

Wielu pacjentów, którzy planują rozpoczęcie terapii hormonalnej, odczuwa niepokój związany z kosztami leczenia testosteronem. Poszukując informacji w internecie trafiają na zróżnicowane kwoty, co jedynie pogłębia uczucie niepewności. Zespół Męskiej Kliniki, w trosce o najwyższy komfort pacjentów, stawia na pełną przejrzystość: odpowiadamy na pytanie ile kosztuje terapia zastępcza testosteronem na tyle dokładnie, na ile to tylko możliwe. 

Z początkiem leczenia, badania i e-wizyty są częstsze, ponieważ każdy organizm jest inny i może inaczej zareagować na rozpoczętą terapię. Wynika to z indywidualnych czynników, takich jak wrażliwość receptorów androgenowych, aktywność enzymu aromatazy czy metabolizm testosteronu. Dochodzą do tego różne możliwości czy preferencje pacjenta, takie jak częste wyjazdy, systematyczność czy podejście do przyjmowania leków w formie żeli lub zastrzyków. Obserwacja i analiza wyników badań oraz odczuć pacjenta pozwalają szybko i skutecznie dobrać optymalny protokół leczenia, czyli poszczególne leki, a także dawki i częstotliwość ich przyjmowania. A optymalny protokół, to dla pacjenta maksimum korzyści w obszarze zdrowia oraz samopoczucia, przy docelowym braku działań niepożądanych.

Cena TRT w pierwszym półroczu terapii – Tryb 1msc

Przez pierwsze sześć miesięcy cena za terapię uiszczana jest miesięcznie, następnie przez kolejne 6 miesięcy płatność następuje co 2 miesiące, a po roku leczenia już tylko co 3 miesiące.

Cena wynosi 520zł i zawiera:

 • e-wizytę z lekarzem, po każdej płatności, 
 • pełną opiekę w trakcie TRT,
 • stały kontakt z naszym zespołem w sprawach dotyczących TRT – mailowy i telefoniczny,
 • zalecenia dotyczące kontrolnych badań krwi,
 • zalecenia dotyczące żywienia i suplementacji,
 • e-recepty wraz z dawkowaniem leków,
 • dodatkowe e-recepty – w razie potrzeby,
 • instrukcje wykonywania iniekcji – tekstową, graficzną i wideo.

Pacjent, który korzysta z terapii TRT w Męskiej Klinice, może kontaktować się z nami w dowolnych sprawach natury medycznej i niemedycznej tak często, jak uzna to za potrzebne. Pozostajemy do pełnej dyspozycji naszych pacjentów, udzielamy porad i służymy wsparciem telefonicznym (w godzinach pracy kliniki) oraz mailowym. Nasi specjaliści podpowiedzą, co robić w przypadku infekcji, gorszego samopoczucia, wystąpienia niepożądanych reakcji lub innych, niepokojących objawów. Wystawiamy niezbędne dokumenty, zalecenia lub e-recepty – na przykład wtedy, gdy pacjent nieumyślnie zgubi lub zniszczy zapisane mu leki. 

Dodatkowe opłaty, jakie należy uwzględnić przy planowaniu leczenia testosteronem, związane są z:

 • Badaniami krwi – pakiet badań początkowych (przed rozpoczęciem leczenia), dostępny na podstronie ‘Terapia Testosteronem’ lub w stopce, to koszt około 590 zł. W kwocie tej uwzględniony został rabat w laboratoriach Synevo lub uPacjenta, z którymi współpracujemy. Koszt badań kontrolnych, których częstotliwość jest zależna od trybu leczenia zwykle zamyka się w kwocie 170 zł.
 • Zakupem leków – dobór leków jest indywidualną kwestią, zależną od protokołu leczenia opracowanego przez lekarza prowadzącego w porozumieniu z pacjentem. Cena leków zależy od wybranego preparatu, jego ilości oraz ceny w aptekach. Najczęściej jest to koszt od 70 do 180 zł miesięcznie.

Niekiedy, w kalkulacji miesięcznych opłat można uwzględnić również cenę wykonania iniekcji. Większość pacjentów jest w stanie samodzielnie wykonać zastrzyk – oczywiście po otrzymaniu szczegółowej instrukcji (uwzględniającej opis, grafikę oraz wideo) od naszego zespołu. W takim wypadku pacjent nie ponosi dodatkowych opłat. Jeżeli jednak nie jest w stanie samodzielnie wykonać iniekcji, powinien zgłosić się do dowolnej, prywatnej placówki medycznej, aby skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego. Cena wykonania pojedynczego zastrzyku wynosi zazwyczaj od 10 do 50 zł. 

Cena TRT przez kolejne pół roku – Tryb 2msc

Po sześciu miesiącach terapii testosteronem, pozytywnej ocenie reakcji na leki, nasi pacjenci przechodzą na dwumiesięczny tryb leczenia. Oznacza to, że:

 • opłata w wysokości 520 zł ponoszona jest raz na dwa miesiące,
 • badania kontrolne wykonywane są raz na dwa miesiące,
 • e-wizyta z lekarzem prowadzącym oraz badania kontrolne przeprowadzane są raz na dwa miesiące,
 • e-recepta na leki oraz zalecenia wystawiane są raz na dwa miesiące. 

Co ważne, pacjent wciąż znajduje się pod opieką specjalistów Męskiej Kliniki. Może zwrócić się do nas w każdej sprawie, która związana jest z prowadzoną terapią testosteronem i skorzystać z porady naszego zespołu.

Cena TRT po roku terapii – Tryb 3msc

Po roku terapii testosteronem, dobraniu optymalnego protokołu leczenia, nasi pacjenci przechodzą na trzymiesięczny tryb leczenia, który może być stale kontynuowany. Oznacza to, że:

 • opłata w wysokości 520 zł ponoszona jest raz na trzy miesiące, czyli ~174 zł w ujęciu miesięcznym,
 • badania kontrolne wykonywane są raz na trzy miesiące,
 • e-wizyta z lekarzem prowadzącym oraz badania kontrolne przeprowadzane są raz na trzy miesiące,
 • e-recepta na leki oraz zalecenia wystawiane są raz na trzy miesiące. 

Bez zmian, pacjent ma zapewnioną pełną opiekę i stały kontakt z naszym zespołem. Bez limitu.

Z uwagi na stałą, nawet dożywotnią formę terapii, trzymiesięczny tryb leczenia przyjmujemy jako standard w odniesieniu się do kosztów związanych z leczeniem. Tryb 3msc jest wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem dla naszych pacjentów. Po otrzymaniu pozytywnych rezultatów i przy prawidłowym przebiegu terapii możliwe jest ograniczenie wydatków związanych z TRT, jak i czasem niezbędnym do wykonywania badań kontrolnych oraz odbywaniem e-wizyt lekarskich.

 • Testosteron a alkohol. Jak picie wpływa na Twoją męskość?

  Badania wskazują, że okazjonalny drink może spowodować umiarkowany i krótkotrwały wzrost poziomu testosteronu we krwi. Spożywanie alkoholu w nadmiarze przynosi jednak zgoła inne skutki. Sprawia, że produkcja testosteronu konsekwentnie się obniża. Im częściej sięgasz po alkohol – bez względu na jego rodzaj – tym bardziej jesteś narażony na niedobór męskich hormonów płciowych. Z każdą opróżnioną […]

 • Wpływ testosteronu na stan skóry. Czy testosteron powoduje pryszcze?

  Chociaż trądzik – powszechna choroba skóry – kojarzy się głównie z okresem dojrzewania, może utrzymywać się jeszcze długo po osiągnięciu dorosłości. Może również pojawić się po raz pierwszy u osób w dojrzałym wieku. Często można spotkać się z opinią, że szczególnie narażeni na niego są mężczyźni rozpoczynający terapię zastępczą testosteronem. Czy to prawda? Sprawdźmy, na […]

 • Testosteron a układ odpornościowy. Rola testosteronu w przebiegu infekcji i rozwoju chorób

  O testosteronie mówi się wiele. Określa się go mianem najważniejszego z męskich hormonów. I nie bez powodu – testosteron odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu sprawności seksualnej, wpływa na nastrój, umożliwia zachowanie optymalnej masy mięśniowej czy gęstości mineralnej kości. Jego funkcje jednak na tym się nie kończą. Badania dostarczają nam dowodów na to, że testosteron w […]