Cena terapii testosteronem - Męska Klinika

Blog

27 listopada 2022

Ile kosztuje terapia testosteronem i od czego zależy jej cena?

Wielu pacjentów, którzy planują rozpoczęcie terapii hormonalnej, odczuwa niepokój związany z kosztami leczenia testosteronem. Poszukując informacji w internecie trafiają na zróżnicowane kwoty, co jedynie pogłębia uczucie niepewności. Zespół meskaklinika.pl, w trosce o najwyższy komfort pacjentów, stawia na pełną przejrzystość: odpowiadamy na pytanie ile kosztuje terapia zastępcza testosteronem na tyle dokładnie, na ile to tylko możliwe. 

Cena TRT w pierwszym półroczu terapii

Przez pierwsze sześć miesięcy cena za terapię uiszczana jest miesięcznie, a po upływie tego okresu płatność następuje co dwa miesiące. Cena wynosi 480zł i zawiera:

 • e-wizytę z lekarzem, po każdej płatności, 
 • nadzór nad procesem terapii,
 • kontakt z naszym zespołem w sprawach dotyczących TRT – mailowy i telefoniczny,
 • zalecenia dotyczące kontrolnych badań krwi,
 • zalecenia dotyczące żywienia i suplementacji,
 • e-recepty wraz z dawkowaniem leków,
 • instrukcje wykonywania iniekcji – tekstową, graficzną i wideo.

Pacjent, który korzysta z terapii TRT w meskaklinika.pl, może kontaktować się z nami w dowolnych sprawach natury medycznej i niemedycznej tak często, jak uzna to za potrzebne. Pozostajemy do pełnej dyspozycji naszych pacjentów, udzielamy porad i służymy wsparciem telefonicznym (w godzinach pracy kliniki) oraz mailowym. Nasi specjaliści podpowiedzą, co robić w przypadku infekcji, gorszego samopoczucia, wystąpienia niepożądanych reakcji lub innych, niepokojących objawów. Wystawiamy wszelkie niezbędne zaświadczenia, zalecenia lub e-recepty – na przykład wtedy, gdy pacjent zgubi lub zniszczy zapisane mu leki. 

Dodatkowe opłaty, jakie należy uwzględnić przy planowaniu leczenia testosteronem, związane są z:

 • Badaniami krwi – pakiet badań początkowych (przed rozpoczęciem leczenia), dostępny na podstronie ‘Terapia Testosteronem’ to koszt około 550 zł. W kwocie tej uwzględniony został 25% rabat w laboratoriach Synevo, z którymi współpracujemy. Koszt badań kontrolnych, które w pierwszym półroczu terapii wykonywane są co miesiąc, zwykle zamyka się w kwocie 150 zł.
 • Zakupem leków – dobór leków jest indywidualną kwestią, zależną od protokołu leczenia opracowanego przez lekarza prowadzącego w porozumieniu z pacjentem. Cena leków zależy od wybranego preparatu, jego ilości oraz ceny w aptekach. Najczęściej jest to koszt od 50 do 200 zł miesięcznie.

Niekiedy, w kalkulacji miesięcznych opłat można uwzględnić również cenę wykonania iniekcji. Większość pacjentów jest w stanie samodzielnie wykonać zastrzyk – oczywiście po otrzymaniu szczegółowej instrukcji (uwzględniającej opis, grafikę oraz wideo) od naszego zespołu. W takim wypadku pacjent nie ponosi dodatkowych opłat. Jeżeli jednak nie jest w stanie samodzielnie wykonać iniekcji, powinien zgłosić się do dowolnej, najbliższej placówki medycznej, aby skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego. Cena wykonania pojedynczego zastrzyku wynosi zazwyczaj od 10 do 50 zł. 

Cena kontynuowania terapii zastępczej testosteronem – po pół roku TRT

Po sześciu miesiącach terapii testosteronem, pozytywnej ocenie reakcji na leki i dobraniu protokołu leczenia, nasi pacjenci przechodzą na dwumiesięczny tryb leczenia. Oznacza to, że:

 • opłata w wysokości 480 zł ponoszona jest raz na dwa miesiące,
 • e-wizyta z lekarzem prowadzącym oraz badania kontrolne przeprowadzane są raz na dwa miesiące,
 • e-recepta na leki oraz zalecenia wystawiane są raz na dwa miesiące. 

Co ważne, pacjent wciąż znajduje się pod opieką specjalistów meskaklinika.pl. Może zwrócić się do nas w każdej sprawie, która związana jest z prowadzoną terapią testosteronem i skorzystać z porady naszego zespołu.

Dwumiesięczny tryb leczenia jest wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem dla naszych pacjentów. Po otrzymaniu pozytywnych rezultatów i przy prawidłowym przebiegu terapii możliwe jest ograniczenie wydatków związanych z TRT, jak i czasem niezbędnym do wykonywania badań kontrolnych oraz odbywaniem e-wizyt lekarskich.

 • Po jakim czasie spodziewać się efektów terapii testosteronem? 

  Objawy niedoboru testosteronu potrafią znacznie obniżyć komfort życia. Stany depresyjne, trudności w koncentracji, spadek masy mięśniowej, problemy natury seksualnej i inne objawy – zwłaszcza jeżeli narastają przez wiele lat – negatywnie przekładają się na wiele aspektów życia. Obniżają satysfakcję z pracy, sprawność fizyczną, pewność siebie, utrudniają utrzymywanie bliskich relacji. Nie dziwi nas zatem niecierpliwość, z […]

 • Obniżony poziom testosteronu – przyczyna czy konsekwencja depresji u mężczyzn?

  Związek pomiędzy depresją i innymi zaburzeniami nastroju u mężczyzn a niskim poziomem testosteronu, jest złożony i wciąż nie do końca poznany. Z całą pewnością jednak istnieje. Zaburzenia afektywne uznawane są za jeden z podstawowych objawów niedoboru testosteronu. Z drugiej strony – u mężczyzn z depresją często stwierdza się obniżony poziom tego hormonu.  Depresja u mężczyzn […]

 • Terapia testosteronem – wywiad z dyrektorem Męskiej Kliniki Tomaszem Waligórą

  Niedobór testosteronu i terapia hormonalna to tematy, wokół których narosło wiele mitów. Internet pełen jest wątpliwej jakości porad – udzielanych najczęściej przez osoby, które nie posiadają żadnej wiedzy medycznej – oraz preparatów bez recepty, które obiecują wzrost energii, poprawę sprawności seksualnej i łatwe budowanie masy mięśniowej. W Męskiej Klinice staramy się to zmienić. Naszym pacjentom […]