Cena terapii testosteronem - Męska Klinika

Blog

27 listopada 2022

Ile kosztuje terapia testosteronem i od czego zależy jej cena?

Wielu pacjentów, którzy planują rozpoczęcie terapii hormonalnej, odczuwa niepokój związany z kosztami leczenia testosteronem. Poszukując informacji w internecie trafiają na zróżnicowane kwoty, co jedynie pogłębia uczucie niepewności. Zespół meskaklinika.pl, w trosce o najwyższy komfort pacjentów, stawia na pełną przejrzystość: odpowiadamy na pytanie ile kosztuje terapia zastępcza testosteronem na tyle dokładnie, na ile to tylko możliwe. 

Cena TRT w pierwszym półroczu terapii – Tryb 1msc

Przez pierwsze sześć miesięcy cena za terapię uiszczana jest miesięcznie, a po upływie tego okresu płatność następuje co dwa miesiące. Cena wynosi 520zł i zawiera:

 • e-wizytę z lekarzem, po każdej płatności, 
 • pełną opiekę w trakcie TRT,
 • stały kontakt z naszym zespołem w sprawach dotyczących TRT – mailowy i telefoniczny,
 • zalecenia dotyczące kontrolnych badań krwi,
 • zalecenia dotyczące żywienia i suplementacji,
 • e-recepty wraz z dawkowaniem leków,
 • dodatkowe e-recepty – w razie potrzeby,
 • instrukcje wykonywania iniekcji – tekstową, graficzną i wideo.

Pacjent, który korzysta z terapii TRT w meskaklinika.pl, może kontaktować się z nami w dowolnych sprawach natury medycznej i niemedycznej tak często, jak uzna to za potrzebne. Pozostajemy do pełnej dyspozycji naszych pacjentów, udzielamy porad i służymy wsparciem telefonicznym (w godzinach pracy kliniki) oraz mailowym. Nasi specjaliści podpowiedzą, co robić w przypadku infekcji, gorszego samopoczucia, wystąpienia niepożądanych reakcji lub innych, niepokojących objawów. Wystawiamy niezbędne dokumenty, zalecenia lub e-recepty – na przykład wtedy, gdy pacjent zgubi lub zniszczy zapisane mu leki. 

Dodatkowe opłaty, jakie należy uwzględnić przy planowaniu leczenia testosteronem, związane są z:

 • Badaniami krwi – pakiet badań początkowych (przed rozpoczęciem leczenia), dostępny na podstronie ‘Terapia Testosteronem’ lub w stopce, to koszt około 550 zł. W kwocie tej uwzględniony został 25% rabat w laboratoriach Synevo lub uPacjenta, z którymi współpracujemy. Koszt badań kontrolnych, których częstotliwość jest zależna od trybu leczenia zwykle zamyka się w kwocie 170 zł.
 • Zakupem leków – dobór leków jest indywidualną kwestią, zależną od protokołu leczenia opracowanego przez lekarza prowadzącego w porozumieniu z pacjentem. Cena leków zależy od wybranego preparatu, jego ilości oraz ceny w aptekach. Najczęściej jest to koszt od 70 do 180 zł miesięcznie.

Niekiedy, w kalkulacji miesięcznych opłat można uwzględnić również cenę wykonania iniekcji. Większość pacjentów jest w stanie samodzielnie wykonać zastrzyk – oczywiście po otrzymaniu szczegółowej instrukcji (uwzględniającej opis, grafikę oraz wideo) od naszego zespołu. W takim wypadku pacjent nie ponosi dodatkowych opłat. Jeżeli jednak nie jest w stanie samodzielnie wykonać iniekcji, powinien zgłosić się do dowolnej, prywatnej placówki medycznej, aby skorzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu medycznego. Cena wykonania pojedynczego zastrzyku wynosi zazwyczaj od 10 do 50 zł. 

Cena TRT przez kolejne pół roku – Tryb 2msc

Po sześciu miesiącach terapii testosteronem, pozytywnej ocenie reakcji na leki, nasi pacjenci przechodzą na dwumiesięczny tryb leczenia. Oznacza to, że:

 • opłata w wysokości 520 zł ponoszona jest raz na dwa miesiące,
 • badania kontrolne wykonywane są raz na dwa miesiące,
 • e-wizyta z lekarzem prowadzącym oraz badania kontrolne przeprowadzane są raz na dwa miesiące,
 • e-recepta na leki oraz zalecenia wystawiane są raz na dwa miesiące. 

Co ważne, pacjent wciąż znajduje się pod opieką specjalistów meskaklinika.pl. Może zwrócić się do nas w każdej sprawie, która związana jest z prowadzoną terapią testosteronem i skorzystać z porady naszego zespołu.

Cena TRT po roku terapii – Tryb 3msc

Po roku terapii testosteronem, dobraniu optymalnego protokołu leczenia, nasi pacjenci przechodzą na trzymiesięczny tryb leczenia, który może być stale kontynuowany. Oznacza to, że:

 • opłata w wysokości 520 zł ponoszona jest raz na trzy miesiące,
 • badania kontrolne wykonywane są raz na trzy miesiące,
 • e-wizyta z lekarzem prowadzącym oraz badania kontrolne przeprowadzane są raz na trzy miesiące,
 • e-recepta na leki oraz zalecenia wystawiane są raz na trzy miesiące. 

Bez zmian, pacjent ma zapewnioną pełną opiekę i stały kontakt z naszym zespołem. Bez limitu.

Z uwagi na stałą, nawet dożywotnią formę terapii, trzymiesięczny tryb leczenia jest wyjątkowo komfortowym rozwiązaniem dla naszych pacjentów. Po otrzymaniu pozytywnych rezultatów i przy prawidłowym przebiegu terapii możliwe jest ograniczenie wydatków związanych z TRT, jak i czasem niezbędnym do wykonywania badań kontrolnych oraz odbywaniem e-wizyt lekarskich.

 • Test ADAM – sprawdź, czy potrzebujesz terapii testosteronem

  Niedobór testosteronu to dolegliwość, z którą mierzą się mężczyźni w różnym wieku – najczęściej dotyka dojrzałych pacjentów, jednak nie oszczędza również 20- czy 30-latków. Skala problemu wciąż jest trudna do oszacowania – ze względu na to, że stosunkowo niewielu mężczyzn jest w tym kierunku diagnozowanych i leczonych – jednak z całą pewnością występuje on częściej, […]

 • Terapia testosteronem a zaburzenia sercowo-naczyniowe. Czy mężczyzna po zawale może stosować TRT?

  Medycyna to nauka, która opiera się na badaniach. Te z kolei dostarczają nam wielu fascynujących, obiecujących, złożonych – a często nawet komplikujących zastany porządek – informacji. Nowe wnioski prowadzą do aktualizacji lub całkowitej zmiany obowiązującej wiedzy medycznej. Tak też wydarzyło się w przypadku badań nad powiązaniem testosteronu z ryzykiem wystąpienia zaburzeń sercowo-naczyniowych, w tym zawału […]

 • Zaburzenia erekcji – przyczyny, objawy, diagnoza

  Sprawność seksualna istotnie wpływa na jakość życia mężczyzn. Osiąganie erekcji utożsamiane jest z siłą, zdrowiem, dobrą kondycją i atrakcyjnością. Trudności, jakie pojawiają się w tej sferze życia, bezpośrednio przekładają się na poczucie własnej wartości i relacje, które utrzymują lub nawiązują mężczyźni. Zaburzenia erekcji wymagają diagnostyki i odpowiedniego leczenia, które może przywrócić dobrostan – nie tylko […]